با سلام خدمت تمامی سروران گرامی   


شرح علت اختلال در سرویس رسانی 

مدتی پیش شرکت هاست کنترل که نمایندگی دامنه های بین المللی ما از سمت این شرکت بود به دلیل مسایل تحریم ایمیلی مبنی بر اعلام مدت زمان جهت انتقال دامنه ها را برای ما ارسال نمودند.
با توجه به تعداد دامنه های ثبتی که بیش از 500 مورد بود به سرعت 80 درصد دامنه ها را منتقل کردیم و در پنل جدید کاربران قرار دادیم.

مشکلات زیادی در این مدت برای شرکت از قبیل مشکلات نرم افزاری ، سخت افزاری و ... به وجود آمد که با تلاش شبانه روزی تیم رایان داده  داون سرویس ها را به کمتر از 1 ساعت رساندیم و همواره سعی ما بر این بوده که مشتری با رضایت کامل از سرویس های این شرکت بهره گیرد.

حال مشکلات و سختی ها به پایان رسیده و به دلیل بروز برخی اختلالات برآن شدیم تا به مشتریان عزیز در پنل جدید با امکانات بیشتر و دسترسی بالاتر سرویس رسانی کنیم که با کارکردن با آن متوجه تغییرات بسیار زیاد شرکت در جهت بهبود پشتیبانی و سرویس رسانی خواهید شد


مهم : 

تمامی کاربران میبایست تا تاریخ 20 اسفند ماه 96 یوزر کاربر خود را در این پنل به نشانی crm.rayandade.com ایجاد نمایند و یک تیکت به بخش پشتیبانی مبنی بر انتقال سرویس ها به پنل جدیدشان ارسال فرمایند.

کاربرانی که تا تاریخ مذکور هیچ اقدامی بر این مورد نداشته باشند بدون هیچ گونه اطلاع رسانی قبلی سرویس ایشان به همراه پنل کاربری آن حذف و حق هیچ گونه ادعایی را نخواهند داشت.


Friday, March 2, 2018

« بازگشت